Argol EB 2005-2012Napisała do nas Pani Krystyna:
„Proszę mi wyjaśnić, czy ARGOL Prawdziwa Esencja Karmelitańska wzbogacona olejkiem tymianku, mięty i mentolem i ARGOL ESSENZA BALSAMICA lek tradycyjnego stosowania opracowany na podstawie Esencji Karmelitańskiej to ten sam lek. Ten pierwszy miał ne serii010811 i był ważny do 08.2014r. Bardzo byłam z niego zadowolona, świetnie pomagał i zawsze chciałam go mieć w domowej apteczce. Dokonałam zakupu kolejnego, o serii 061014, ale już w innej szacie graficznej i z zapisem „lek opracowany na podstawie esencji karmelitańskiej.Zaczęłam się zastanawiać czy będzie równie skuteczny jak ten pierwszy i czy jest ten pierwszy jeszcze w sprzedaży, a mnie po prostu farmaceuta w aptece wcisnął lek mniej skuteczny. Bardzo proszę o rzetelną informację.”

Na wypadek gdybyście mieli Państwo podczas zakupów w aptece lub zielarni podobne wątpliwości, publikujemy wyjaśnienia prezesa firmy Alba Thyment, która od ponad stu lat produkuje poznański Argol®.

„Szanowna Pani,

Argol® Essenza Balsamica jest wyjątkowym lekiem produkowanym od ponad stu lat w Poznaniu.
Gwarantuję, że jakość Argolu® jest wciąż ta sama, najwyższa i jest to ciągle nasz poznański Argol® z bogatym składem, wielką tradycją i klasztornym duchem. Moja rodzina od trzech pokoleń dokłada wszelkich starań, by klasztorna receptura mnichów karmelitańskich była produkowana w ten sam sposób i stosowana z odpowiednią dbałością i zrozumieniem. Argol® Essenza Balsamica jest jedynym lekiem na rynku posiadającym pełen skład Esencji Karmelitańskiej upublicznionej przez zakon w 1611 roku, czego potwierdzeniem jest ponad 120-letni egzemplarz farmakopei niemieckiej w naszych zbiorach.
Zaostrzające się przepisy Prawa Farmaceutycznego i dyrektywy UE nie są przychylne lekom naturalnym i małym przedsiębiorcom. Urzędowe decyzje zmusiły nas do usunięcia opisu “Prawdziwa Esencja Karmelitańska” z opakowania jako tekstu “niepotrzebnego’”.

Argol EB - actualPo stu latach zdecydowaliśmy się wrócić do dawnego opakowania Argolu® – z historycznym układem logo i z wykorzystaniem dawnych grafik. Skład i tradycyjny proces produkcyjny pozostały niezmienione. Proszę bez obaw dalej stosować nasz Argol® i polecać go rodzinie i znajomym. Gwarantuję, że produkt i firma pozostaną na długo w rękach rodzinnych, a Argol® będzie dalej produkowany z poszanowaniem tradycji i z najlepszych składników.

W razie pytań lub wątpliwości proszę o telefon do mnie lub do Pana Tomka Malika na numer telefonu: (61) 8115407. Życzę Pani i Pani rodzinie dobrego zdrowia i silnego ducha!”

Lukasz Rychlicki
CEO
ALBA THYMENT Sp. z o.o.