Alba Thyment Sp. z o.o. to polska rodzinna firma farmaceutyczno-kosmetyczna. Od 1913 r. słyniemy z wytwarzanej w Poznaniu prawdziwej Esencji Karmelitańskiej o nazwie Argol® Essenza Balsamica. Zdrowie jest piękne to nie tylko nasze hasło reklamowe, ale również filozofia. Produktami tworzonymi z naturalnych składników oraz sprawnym sposobem zarządzania wspieranym przez nowoczesne technologie zdobywamy uznanie w wielu konkursach. Prowadzimy firmę w sposób oparty na harmonii między aktywnością w pracy i poza nią. Cenimy wysoką jakość w biznesie, co przekłada się na troskę o poziom życia i zdrowia.

Wypracowywana przez stulecia wiedza medyczna, w której rolę zasadniczą pełniły rośliny lecznicze, została wprowadzona do terminologii medycznej na początku XX wieku jako fitoterapia (grec. phyto – roślina, terapia – leczenie). Olejki eteryczne od najdawniejszych czasów używane były jako substancje zapachowe, balsamiczne oraz lecznicze. Odpowiednio dobrane i umiejętnie stosowane okazały się równie skuteczne jak niektóre antybiotyki i chemicznie spreparowane środki lecznicze, mając nad nimi tę przewagę, że z reguły nie dają skutków ubocznych.

W laboratorium Alby czerpiemy z tradycji zielarskiej i nowoczesnej fitoterapii. Od stu lat wykorzystujemy siłę działania naturalnych olejków eterycznych. Najstarszym naszym produktem jest tradycyjny lek ziołowy – Argol® Essenza Balsamica. Do dziś opracowaliśmy wiele produktów stymulujących dobrą kondycję.

Poprzez standardy GMP (ang. Dobra Praktyka Produkcyjna) zapewniamy pełną kontrolę nad wytwarzaniem preparatów oraz nad jakością i pochodzeniem surowców. Inwestujemy regularnie, by stworzyć dogodne warunki do pracy i stymulować zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa.